Dlaczego pozycjonowanie strony www jest tak ważne?

Pozycjonowanie stron internetowych to często pojawiające się w sieci zagadnienie, z którym użytkownicy internetu zetknęli się wielokrotnie. Skrót SEO oznacza search engine optimization i jest tłumaczeniem z angielskiego oznaczającym optymalizację stron pod kątem wyszukiwarek internetowych. Dlaczego działania SEO są tak ważne?

Dlaczego pozycjonowanie strony www jest tak ważne blog

#Dlaczego warto pozycjonować stronę?

Uzyskanie dobrej pozycji w wyszywance i stworzenie strony generującej dużą liczbę odwiedzin jest celem każdego przedsiębiorcy działającego online. Działania SEO powinny pozwolić na skuteczne pozycjonowanie serwisu, a także na przynoszenie zamierzonych efektów – większej liczby odwiedzin, które przełożą się na zysk.

 

#Pozycjonowanie – jedno pojęcie, wiele strategii

Istnieją dwa obszary, na które należy podzielić SEO, czyli on-site oraz off-site. Działaniami przybierającymi nazwę on-site określamy takie, które są prowadzone w ramach serwisu. Zalicza się do nich budowanie stron i prezentacja treści użytkownikom w sposób umożliwiający znalezienie ich przez roboty wyszukiwarek.

Natomiast off-site to pozyskiwanie linków zewnętrznych. Obszar ten w ostatnim czasie jest ściśle nadzorowany przez Google. Przekonali się o tym właściciele stron internetowych, którzy liczyli na dobre wyniki umieszczając linki do strony w tanich katalogach.

 

Pozycjonowanie to kilka obszarów działań, a w tym:

✅ Optymalizacja, która ma miejsce przy dostosowaniu strony klienta do wytycznych narzuconych przez Google. Zoptymalizowanie strony poprawi jej indeksacje, usprawni przepływ robotów, a co za tym idzie – zacznie generować ruch i powodować zwiększenie widoczności.

✅ Marketing treści (Content Marketing) – to tworzenie treści marketingowych wszelkiego rodzaju, a także ich dystrybucja. Absolutnie podstawowy i kluczowy obszar działań.

✅ Link building – budowa solidnej siatki linków, zarówno w strukturze strony, jak i poza nią.

 

#Na czym polega optymalizacja strony WWW?

Optymalizacja poprzez serwis jest skupiona na komunikacji z wyszukiwarką, budowaniu kodu stron, odpowiednich treści na stronie, nawigacji w serwisie, a także jego strukturze. Znaczenie mają również zagadnienia, które są związane z użytecznością i dostępnością.

Optymalizacja stron pod wyszukiwarki to przede wszystkim wyeliminowanie rozwiązań powodujących naruszanie wytycznych Google, a także możliwości w której wyszukiwarka nie będzie miała dostępu do treści na stronie. Rozwój rynku urządzeń mobilnych oraz wyszukiwarki Google wymusił na tworzących przyłożenie się do wykonania poprawnego działania strony także na urządzeniach mobilnych (strona responsywna).

 

#SEM jako uzupełnienie SEO

W Polsce działania SEM polegają często na tworzeniu infografik oraz ich dystrybucji. Do działań SEM zalicza także płatne reklamy Google Ads, Facebook czy innym systemie, a także prośby o zamieszczenie na blogach lub stronach. Wydaje się, że klasyczne pozycjonowanie będzie musiało dostosować się do nowej filozofii, czyli tworzenia wartościowej treści i w ten sposób pozyskiwać ruch.

 

#Co należy wziąć pod uwagę podczas pozycjonowania strony?

Podstawowym błędem w pozycjonowaniu stron jest kombinowanie. Nie istnieją sztuczki, dzięki którym uzyska się natychmiastowy efekt i „na zawsze”. Szybkie uzyskanie wyników prowadzi do równie szybkich spadków. Osoby zajmujące się profesjonalnie pozycjonowaniem często skupiają się na pomaganiu klientom w wyjściu z kłopotów, w które wprowadziły ich niekompetentne działania SEO.

Skuteczne pozycjonowanie to przede wszystkim konsekwentne i spójne budowanie stron. Jeśli serwis będzie publikował wartościowe treści i przyciągnie kilka osób, które będą generować ruch, spowoduje to pociągnięcie za nimi kolejnych odwiedzin. Hasło mówiące o treści jako najważniejszym elemencie SEO jest w dalszym ciągu aktualne.

Paweł Berezecki

Paweł Berezecki

Web designer, digital marketing.

Założyciel agencji kreatywnej Studio Lapis. Główny projektant stron www i specjalista od marketingu internetowego. Autor Podcastu dla przedsiębiorców „Twoja firma w Internecie”.  Nie podejmuje pracy bez wcześniejszego planowania i dokładnej analizy sytuacji. W wolnym czasie zajmuje się analityką internetową i poszukiwaniem idealnych rozwiązań.

0 komentarzy

Może Cię zainteresować

#BAZA WIEDZY

Blog

#USŁYSZ NAS

Podcast 

#NASZE PRACE

Portfolio

#SKONTKATUJ SIĘ

Kontakt

#DANE OSOBOWE

Polityka prywatności

#ZASIĘG – CAŁA POLSKA

Studio Lapis

NIP: 7393490245

ul. Piłsudskiego 69/46

10-469 Olsztyn

+48 692 800 115

[email protected]

#CHOOSE LANGUAGE

Go to english site

Go to bulgarian site

#INSPIRACJE

lapisdesign.pl

Paleta kolorów Abstract tones