Projektowanie katalogów firmowych.

O czym trzeba pamiętać?

Katalogi firmowe są jedną popularniejszych metod reklamy oraz ekspozycji firmy i jej artykułów lub usług. Zależnie od potrzeb różnych firm, profesjonalne agencje reklamowe i drukarnie oferują projekt  katalogu firmowego. Katalog możemy dać klientowi podczas spotkania. Powinien zawierać też wzmiankę o samej firmie – w tym dane kontaktowe. O czym jeszcze należy pamiętać? Jak go zaprojektować?

Projektowanie katalogów firmowych – o czym trzeba pamiętać

#Katalog firmowy – czym jest i kiedy się przydaje?

Katalog firmowy to atrakcyjna metoda fizycznej reklamy, która w prosty i szybki sposób może przedstawić ofertę wraz z szerszym i bardziej szczegółowym opisem asortymentu. Dobry katalog potrafi nie tylko zaciekawić klienta i skoncentrować jego uwagę na podstawowych elementach oferty, lecz także powiedzieć coś więcej o samej firmie.

Przygotowując katalog firmowy trzeba zrobić wszystko, żeby był nie tylko estetyczny i przyciągał uwagę, lecz przede wszystkim jasny w przekazie i odbiorze.

 

#Projektowanie katalogów firmowych – o czym musisz pamiętać?

O czym trzeba pamiętać projektując katalog firmowy? Przede wszystkim ważne jest to, aby pamiętać o przejrzystości. Musi przykuwać wzrok czytelników w miejscach, na których szczególnie nam zależy oraz prezentować zwłaszcza te treści, które wyróżniają markę, firmę czy produkty. Czytelność jest w tym wypadku niezwykle istotna.

Należy pamiętać także o tym, że katalog to nasza duża wizytówka. Możemy dać go klientowi osobiście lub wysłać pocztą, żeby zapoznał się z ofertą.

Każdy katalog musi wyróżniać się na tle konkurencji i powinien różnić się od swojego poprzednika. Różnorodność jest następnym istotnym pojęciem, o jakim powinniśmy pamiętać podczas projektowania.

Katalog firmowy może mieć wiele stron i różne formaty wydruku. Jednak zawsze najistotniejszą kwestią jest pierwsza strona. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze! Kolejna rzecz to spójność. Każdy element powinien współgrać z identyfikacją wizualną firmy.

Katalogi reklamowe idealnie spełniają swoje zadanie przy prezentacji małej (minimalna liczba stron wewnętrznych to 4), jak również dużej oferty firmy. Wskazany format oraz ustalona z projektantem liczba strona pozwolą na dopasowanie zawartości do celu marketingowego, który katalog ma realizować.

 

#Projektowanie katalogów ma jeden główny cel

Duży katalog firmowy, a także niewielka ulotka reklamowa to efektywne sposoby reklamowe, jakie trafiają wprost w dłonie klienta i dostarczają mu potrzebnych danych na temat proponowanych usług oraz artykułów.

Profesjonalne, drukowane na doskonałej klasy papierze, wielostronicowe katalogi przedstawiają istotny przekaz: informują o tym, że firma podchodzi profesjonalnie oraz rozsądnie do swoich zadań, a także zależy jej na tworzeniu więzi z konsumentem. Właściwie przygotowany katalog firmowy tworzy dobry wizerunek marki i wzbudza pozytywne emocje.  

 

#Katalogi z wyjątkowym wzornictwem

Ciekawa grafika powinna wyróżniać każdy katalog. Dzięki wykorzystaniu interesującego wzornictwa i przemyślanej koncepcji katalog przyciąga wzrok oraz wzbudza zaciekawienie. Forma nie powinna jednak przytłaczać treści i odwracać od niej uwagi.

 

Katalogi firmowe mogą występować w kilku wersjach:

✅ klejonych,

✅ szytych,

✅ spiralowanych.

Wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji i charakterystyki firmy. Końcową wersję opracowanego katalogu można wydrukować, lecz także przesłać do własnych klientów w formacie PDF. Można też udostępnić go do pobrania na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych.

Julia Berezecka

Julia Berezecka

Graphic designer, Illustrator.

Założycielka agencji kreatywnej Studio Lapis. Projektantka graficzna i główna ilustratorka z artystyczną duszą.  Odpowiada za design i wdrażanie projektów. Ulubione zajęcia po pracy? Tworzenie ilustracji na Ipadzie i rozwijanie portalu dla designerów Lapisdesign.pl.

0 komentarzy

Może Cię zainteresować

#BAZA WIEDZY

Blog

#USŁYSZ NAS

Podcast 

#NASZE PRACE

Portfolio

#SKONTKATUJ SIĘ

Kontakt

#DANE OSOBOWE

Polityka prywatności

#ZASIĘG – CAŁA POLSKA

Studio Lapis

NIP: 7393490245

ul. Piłsudskiego 69/46

10-469 Olsztyn

+48 692 800 115

[email protected]

#CHOOSE LANGUAGE

Go to english site

Go to bulgarian site

#INSPIRACJE

lapisdesign.pl

Paleta kolorów Abstract tones