Zalety WordPress – optymalny CMS stron internetowych?

WordPress od lat funkcjonuje w „internetowym świecie”. Wielu osobom kojarzy się on jednak wyłącznie z blogami, dlatego wpadają w niemałą konsternację, gdy dowiadują się, że z powodzeniem mogą go wykorzystywać do innych celów. WordPress jest bowiem modernizowany i ma tysiące wtyczek, dzięki czemu jest coraz bardziej podobny do klasycznego CMS.

Zalety WordPress – optymalny CMS stron internetowych blog

#WordPress dla stron internetowych – dlaczego warto?

Mnóstwo ludzi wciąż kojarzy platformę wyłącznie z blogowaniem. Część tego zamieszania wynika prawdopodobnie z tego, że nie zauważają oni różnicy między WordPress.com a WordPress.org. Pierwsza opcja podobna jest do Bloggera i Tumblr. Z kolei druga oferuje zupełnie inne oprogramowanie, które można pobrać i zainstalować na własnym serwerze, aby tworzyć strony internetowe, na których ma się pełną kontrolę.

Dzisiaj WordPress może być używany do budowania praktycznie każdego rodzaju strony internetowej:

✅ witryny przedsiębiorstw,
✅ portfolia,
✅ sklepy internetowe,
✅ witryny z wiadomościami,
✅ fora,
✅ witryny fanowskie,
✅ ogłoszenia o pracę,
✅ strony-wizytówki. 

 

#Czy WordPress jest naprawdę darmowy?

Koszt jest często jednym z głównych czynników dotyczących projektów internetowych, a brak cennika jest najważniejszą zaletą WordPressa. Jednak tu często rodzi się pytanie – skoro jest konkurencyjny, a jednak nic nie kosztuje, to gdzie jest haczyk?

Warto więc zwrócić uwagę, że powodem, dla którego WordPress jest bezpłatny, jest fakt, że nie należy on do żadnej osoby ani firmy. Platforma jest projektem open-source, który jest utrzymywany przez grono oddanych wolontariuszy na całym świecie, którzy nieustannie ją rozwijają, testują i doskonalą.

To nic nowego. System ten sprawdza się od lat, a platforma WordPress dołącza do kolejnych udanych rozwiązań opartych na otwartym kodzie źródłowym, takich jak chociażby Firefox, Ubuntu, OpenOffice, Android, czy Wikipedia.

Dzięki temu, że dostęp do kodu WordPressa mają wszyscy, powstały tysiące bezpłatnych aktualizacji, darmowych motywów i wtyczek. To powoduje, że ten CMS jest nie tylko darmowy, ale w rzeczywistości pozwala jeszcze zaoszczędzić pieniądze. Tak szeroka baza pozwala na to, by programiści nie musieli zaczynać od zera przy każdym projekcie, a mogli korzystać z istniejących materiałów, oszczędzając czas w procesie tworzenia strony internetowej.

 

#Inne zalety WordPressa

Sprzyja wysokiemu pozycjonowaniu stron internetowych.

Nie da się ukryć, że WordPress jest faworyzowany przez wyszukiwarki, w szczególności przez Google. Do tego udostępnia wiele wbudowanych narzędzi i wtyczek, które usprawniają pozycjonowanie stron internetowych. Chociaż rankingi wyszukiwania zależą od wielu czynników, to CMS oferuje solidną podstawę do tego, by cieszyć się pierwszym wynikiem.

 

✅ Oferuje najwyższą jakość

WordPress jest utrzymywany przez społeczność, która ma w swoich szeregach wysoko wykwalifikowanych programistów, testerów i analityków, którzy regularnie generują aktualizacje, poprawki i nowe funkcje. Zajmują się tym nie tylko pojedyncze osoby, ale również liczne firmy, które dzięki tej platformie funkcjonują i dlatego często inwestują znaczne zasoby w jej poprawę i stabilizację.

Ponadto WordPress opiera się na dojrzałej i w pełni przetestowanej technologii, takiej jak PHP, SQL i JavaScript, które spełniają standardy kodowania ustanowione przez konsorcjum World Wide Web i są zgodne z najlepszymi praktykami określonymi przez Google, Bing i Yahoo.

 

Strony na WordPress mogą być dostosowane do urządzeń mobilnych

WordPress jest doskonale przygotowany do rozwoju w nowym środowisku mobilnym. Platforma jest zbudowana na technologii, z którą nie mają problemu współczesne smartfony i tablety. Ponadto repozytorium WordPress zawiera setki darmowych responsywnych motywów, które automatycznie skalują się do ekranu użytkownika. Bezpłatna opcja sprawdzi się przy tworzeniu np. prostego bloga.

Paweł Berezecki

Paweł Berezecki

Web designer, digital marketing.

Założyciel agencji kreatywnej Studio Lapis. Główny projektant stron www i specjalista od marketingu internetowego. Autor Podcastu dla przedsiębiorców „Twoja firma w Internecie”.  Nie podejmuje pracy bez wcześniejszego planowania i dokładnej analizy sytuacji. W wolnym czasie zajmuje się analityką internetową i poszukiwaniem idealnych rozwiązań.

0 komentarzy

Może Cię zainteresować

#BAZA WIEDZY

Blog

#USŁYSZ NAS

Podcast 

#NASZE PRACE

Portfolio

#SKONTKATUJ SIĘ

Kontakt

#DANE OSOBOWE

Polityka prywatności

#ZASIĘG – CAŁA POLSKA

Studio Lapis

NIP: 7393490245

ul. Piłsudskiego 69/46

10-469 Olsztyn

+48 692 800 115

[email protected]

#CHOOSE LANGUAGE

Go to english site

Go to bulgarian site

#INSPIRACJE

lapisdesign.pl

Paleta kolorów Abstract tones